Свят

Луд нападна служители на реда на летище в Амстердам

Снимка: BT

Мъжът, който заплаши с нож униформени служители на реда на летище „Схипхол“ в Амстердам, е побъркан човек.

Извършеното от него не е терористична атака, съобщи говорител холандската военна полиция, предаде Reuters, цитирани от fakti.bg.

Военни полицаи стреляха вчера следобед по въоръжения мъж, нахлул в офиса им, който се намира в „Схипхол плаза“ – просторния вход на аерогарата и търговски център, където минават хиляди хора всеки ден.

Простреляният в крака 29-годишен жител на Хага бе отведен в болница в Амстердам и все още се намира там, каза говорителят. Лицето е известно на военната полиция във връзка с предишни инциденти на летището.

То бе евакуирано през април 2016 г., три седмици след самоубийствените атентати в метрото и на аерогарата в Брюксел, заради пиян поляк, който се пошегува, че има бомба.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Тяло на мъж е открито в района на хижа „Рудничар“ на Витоша

В района на Природен парк „Витоша“, недалеч от туристическа хижа „Рудничар“, е открито тялото на…

преди 15 часа
  • България

Мащабна полицейска акция по пътищата: проверени 15 962 коли и 18 шофьори под влияние на алкохол и наркотици

През изминалия ден е проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…

преди 15 часа
  • България

Шумен обновява още девет автобусни спирки с графити арт

Община Шумен продължава обновяването на градската инфраструктура и започва работа по още девет автобусни спирки.…

преди 15 часа
  • България

Шумен обновява още девет автобусни спирки след успешен пилотен проект

Община Шумен продължава инициативата си за обновяване на градската инфраструктура и започва работа по още…

преди 15 часа
  • България

Българките са сред най-младите първи майки в ЕС със средна възраст 26,9 години

Последните данни на Евростат показват ясна тенденция в Европейския съюз за възрастта, на която жените…

преди 17 часа
  • България

Батак отбелязва 150 години от Априлското въстание с шествие и тържествена заря

Днес и утре Батак е в центъра на националното внимание. Градът отбелязва тържествено 150-годишнината от…

преди 18 часа