Снимка: Twitter
Няма голямо изригване от вулкана Агунг на остров Бали. Активността все още е значителна, цитирани от ДПА.
„Това е продължително изригване“, каза ръководителят на Индонезийския център за вулканология Касбани. „В резултат степента на тревога остава четвърта (най-високата).“
Говорител на индонезийската национална агенция за реакция при бедствия и аварии заяви, че емисиите на кратера тази сутрин не са могли да се видят поради обвилата го облачна пелена. В понеделник индонезийските власти повишиха степента на тревога до най-високата възможна и наредиха евакуацията на близо 100 000 души, след като в края на миналата седмица вулканът започна да изхвърля пепел. Над 55 000 души са потърсили убежище във временни центрове за настаняване, заявиха властите.
Касбани заяви, че количеството лава в кратера на вулкана се оценява на 20 милиона куб. м или една трета от целия обем на кратера. По думите му се предполага, че температурата на лавата е между 900 и 1200 градуса. Индонезия се намира в така наречения Тихоокеански огнен пръстен, район, известен със сеизмична активност и вулканични изригвания.
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Народното събрание прие нов правилник за своята дейност след остри дебати, които изостриха напрежението между…
Окръжна прокуратура – Кърджали излезе с официална позиция по повод медийни запитвания за процесуалните действия…
Leave a Comment