Свят

Сигнал е уловен в района на изчезнала аржентинска подводница

Кораби и самолети бяха изпратени на мястото, където е уловен сигнала, за да проверят ситуацията.

Няколко кораба и самолета, участващи в издирването на изчезналата аржентинска подводница „Сан Хуан“ бяха изпратени към мястото, където е уловен някакъв сигнал, съобщи във вторник в. „Кларин“ на сайта си, цитиран от БГНЕС.

Зоната на издирване на подводницата е на 426 км от бреговете на провинция Рио Негро, в централната част на страната. Няма официално потвърждение на тази информация.

„Кларин“ също така съобщава за „топлинно място“, което уловил с радар самолет на американските военноморски сили. То може да е признак за наличието на метален обект на дълбочина 70 метра, на 300 км от бреговете на провинция Чубут, разположени на юг от Рио Негро.

Връзката с подводницата „Сан Хуан“, на борда на която има 44-членен екипаж, беше прекъсната на 15 ноември. Според информацията на военноморските сили, активното търсене на подводницата е започнало вечерта на 16 ноември. На следващия ден операцията беше разширена до издирвателно-спасителна.

Около 4000 души участват в операцията. Освен това пет океанографски съда проверяват района, където е уловен шум в понеделник. Във вторник в издирването са включени и три миноносеца на аржентинските военноморски сили със сонарни системи, които ще минат по маршрута на подводницата към град Мар дел Плата.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Булгаргаз предлага поевтиняване на природния газ с около 1% през август

„Булгаргаз“ внесе предложение до Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) за намаление на цената…

преди 7 часа
  • България

Едра градушка с размерите на яйце удари село Плетена в Благоевградско

Необичайно мощна и едра градушка с размери, сравними с яйце, връхлетя село Плетена в област…

преди 8 часа
  • България

Майка и дъщеря пострадаха при взрив на газова бутилка в пловдивския квартал „Тракия“

Майка и дъщеря пострадаха при взрив на газова бутилка в жилищен блок в пловдивския квартал…

преди 10 часа
  • България

Бури, градушки и захлаждане обхващат България утре

Утре България ще бъде засегната от купесто-дъждовна облачност, краткотрайни, но интензивни валежи, гръмотевични бури и…

преди 11 часа
  • България

11-годишно момче се удави в река, въпреки предупрежденията за къпане

Студен шок предизвика поредната трагедия във водите на българска река. Според свидетелски показания две момчета…

преди 11 часа
  • България

Полицията провери над 15 000 коли за денонощие, установи 33-ма шофьори с алкохол и двама с наркотици

Специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата отчете сериозни резултати…

преди 12 часа