Снимка: Getty Images
Бъкингамският дворец публикува вчера нова портретна снимка на кралица Елизабет II и съпруга й принц Филип в чест на наближаващата им 70-та годишнина от тяхната сватба.
Две години след края на Втората световна война те сключват брак в Уестминстърското абатство на 20 ноември 1947 г. На бляскавата церемония присъстват държавници и кралски особи от цял свят, предаде Ройтерс, цитирани от Дарик.
На фотографията, направена по-рано този месец, кралицата е в същата рокля, с която е била на благодарствената служба за тяхната „диамантена сватба“ (60-годишнина от бракосъчетанието), отслужена в същото абатство.
Тя е закичена с брошка „скарабей“ от жълто злато и инкрустирани рубини и диаманти, подарена й от принц Филип през 1966 г.
Петък, 24 юли, носи осезаема промяна в метеорологичната обстановка над страната. Според Националния институт по…
Тялото на 81-годишната Бояна Стоянова, обявена за национално издирване, е било открито във вилна зона…
Напрежението в ямболското село Безмер се засили, след като стана ясно, че в местната авиобаза…
Районната прокуратура в Добрич върна 54 000 евро на петима пострадали от телефонни измами. Парите…
Напрежението сред производителите на праскови в България расте с наближаването на беритбената кампания. В Сливенския…
Достъпът до бившата хижа „Петрохан – Околчица“ е блокиран заради процедура по влизане във владение.…
Leave a Comment