Районна прокуратура – Сандански внесе за разглеждане в съда обвинителен акт срещу В. Георгиев, А. Стефанова и Г. Димитров за свeждане с користна цел към блудствени действия и съвкупление – престъпление по чл. 155, ал. 3, вр. ал. 1 , пр. 2, вр. чл. 20, ал. 2 от НК.
Обвиняемият Георгиев, по прякор „Вальо Дрельо“, живеел в гр. Сандански. През последните години се занимавал със свeждане на различни лица към блудствени действия или съвкупление. Преди това той работел като таксиметров шофьор и уговарял с бившите си колеги условия за „сътрудничество“, свързани с получаване на възнаграждение за осигурени клиенти, търсещи сексуални услуги срещу заплащане.
На 04.02.2017 г. в таксиметровия автомобил, управляван от обвиняемия Димитров, се качили двама гръцки граждани, които се поинтересували от шофьора дали могат да намерят проститутки. Той ги свързал с обвиняемия Георгиев и при участие на А.Стефанова била постигната договорка да се видят до хотел „А.“ в града. Веднага след това обвиняемата се обадила на свидетелката Р.Щ., като й съобщила, че има клиенти и ако иска може да дойде с нея.
Двете жени се срещнали с гръцките граждани пред хотела, след което се качили в стая на четвърти етаж.
Около 19:40 ч. служители в сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОД на МВР-Благоевград и РУП-Сандански извършили проверка в хотелската стая и оглед на местопроизшествието.
От събраните по делото доказателства се установява, че обвиняемият Димитров умишлено е улеснил Георгиев и Стефанова в извършване на престъплението – водел първоначални разговори с гръцките граждани, осъществил контакт, давал разяснения и съвети. За тази помощ той трябвало да получи договореното с Георгиев възнаграждение.
Тримата обвиняеми действали задружно, като всеки допринасял за изпълнението на престъплението.
Обвиняемият Георгиев, след първоначално задържане под стража в периода от 07.02.2017 г. до 01.08.2017 г., понастоящем е с мярка за неотклонение „домашен арест“.
Предстои насрочване на делото от съда.
Тази нощ в Монтана избухна пожар, който обхвана сградата на бившия Техникум по механотехника. Няма…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи критики към начина на управление на „Прогресивна България“, като…
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
През тази седмица времето в България ще остане динамично, с резки промени в температурите и…
Агенцията за поддържане на пътната инфраструктура (АПИ) предупреди за опасно време. Днес за четири области…
От днес, 9 август, търговците в България вече не са задължени да обявяват цените на…
Leave a Comment