България

България започва да си сътрудничи с китайската провинция Цинхай

Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) започва да си сътрудничи с провинция Цинхай в Народна Република Китай.

Зам.-изпълнителният директор на агенцията Румяна Цаканска се срещна днес с делегация от китайската провинция, която е водена от Янг Шиамин, зам.-кмет на столицата Синин, представители на Общинското бюро по търговия, Комисията по икономика и информация на града, местния съвет за международна търговия и на бизнеса, съобщиха от агенцията за Нова Вест.

Нашата агенция работи в тясно сътрудничество с доста китайски провинции. „Надяваме се на по-интензивно такова и с провинция Цинхай“, заяви Цаканска по време на срещата.

„За целта могат да се организират двустранни бизнес делегации и посещения, както и участия в международни изложения в двете страни. По този начин ще насърчим връзките между малките и средните предприятия“, допълни тя.

Китайските компании от Цинхай се интересуват от сътрудничество в областта на земеделието, хранителната индустрия, биотехнологиите, енергетиката и леката промишленост.

На срещата присъства представител на най-голямата фирма за производство на килими в Китай, която търси български партньори. На нея беше и председателят на Българо-китайската търговско промишлена палата Лъчезар Динев.

Провинция Цинхай е с население от 5.6 млн. жители.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

28-годишен шофьор предизвика верижна катастрофа в София с 3,59 промила алкохол

Тежък инцидент в центъра на София завърши с верижна катастрофа, след като 28-годишен шофьор управлявал…

преди 3 часа
  • България

Катастрофа с линейка на обходния път на Враца рани всички участници

Тежък пътен инцидент блокира обходния път на Враца, след като линейка и лек автомобил се…

преди 3 часа
  • България

Екстрадираха Стоян Мавродиев, обвинен в длъжностно присвояване

Бившият изпълнителен директор на Българската банка за развитие (ББР) Стоян Мавродиев вече е в България,…

преди 3 часа
  • България

Румен Радев: България няма да участва в коалиции за военна помощ за Украйна

Министър-председателят Румен Радев заяви в Париж, че България няма да се присъедини към инициативата на…

преди 5 часа
  • България

Дебат за съкращаване на бакалавърското обучение от четири на три години

В разгара на кандидатстудентската кампания и споровете за университетските такси в България все по-често се…

преди 5 часа
  • България

Проф. Кантарджиев: Само един от 200 души развива усложнения след ухапване от заразен комар

Лятото е сезонът с най-активни комари и с него идват въпросите за заболяванията, които те…

преди 6 часа