Лекари от медицинския колеж в Калкута извадиха от стомаха на индиец 639 пирона с дължина около 5 см, тежащи общо 1,3 кг.
По данни на изданието медиците са успели да спасят мъжа, използвайки магнит, за да премахнат пироните от тялото му по време на операцията, продължила повече от 2 часа, пише „БГНЕС“.
48-годишният пациент е бил хоспитализиран за първи път преди две седмици, когато се е обърнал за помощ заради постоянното си повръщане и нетърпими стомашни болки.
Доктор Siddhartha Biswas и неговият екип са извадили пироните.
Първоначално лекарите са помислили, че става дума за някакъв вирус, но след проведената ендоскопия се е установило, че червата на пациента са пълни с пироните, които по чудо не са перфорирали цялата му храносмилателна система.
Според информацията човекът страда от шизофрения и именно тя го подтиква към поглъщането на нежелани предмети.
Сериозен инцидент на пътя разтърси село Смилец през изминалата нощ. 22-годишен водач на лек автомобил…
България е сред четирите държави в Европейския съюз с най-значително поскъпване на дизеловото гориво. Пред…
През следващите дни времето у нас ще се промени рязко с хлад, валежи от дъжд…
Жителите на благоевградските села Изгрев, Еленово и Марулево излязоха с общ протест срещу инвестиционно намерение…
Днес Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет (ВСС) трябва да вземе окончателно решение дали да…
Илияна Йотова постави акцент върху нуждата от възстановяване на политическата нормалност в страната. В изявление…
Leave a Comment