Свят

Жените със скъсани дънки трябва да бъдат изнасилвани, твърди египетски адвокат (ВИДЕО)

Напоследък е огромна модата да се носят скъсани дънки. Тази мода предизвиква доста отрицателни коментари. Такъв беше и коментарът на един египетски адвокат.

Набих Ал Ваш си навлече гнева на тамошната и международната общественост, след като в телевизионно предаване заяви, че е „национален дълг“ да бъдат изнасилвани девойките, които носят скъсани дънки.

„Девойките трябва да се уважават самите, за да искат и другите да ги уважават. Защитата на морала е по-важна от защитата на границите,“ каза адвокатът.

В емисията заедно с него гостували и няколко жени, които се опитали да влязат в спор. Шефката на Националния съвет за човешки права Мая Мурси коментира, че думите на адвоката са скандални и са в противоречие с конституцията на страната. От Националния съвет за човешки права съобщиха, че са внесли оплакване във Върховния съд за медийна регулация.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

28-годишен шофьор предизвика верижна катастрофа в София с 3,59 промила алкохол

Тежък инцидент в центъра на София завърши с верижна катастрофа, след като 28-годишен шофьор управлявал…

преди 3 часа
  • България

Катастрофа с линейка на обходния път на Враца рани всички участници

Тежък пътен инцидент блокира обходния път на Враца, след като линейка и лек автомобил се…

преди 3 часа
  • България

Екстрадираха Стоян Мавродиев, обвинен в длъжностно присвояване

Бившият изпълнителен директор на Българската банка за развитие (ББР) Стоян Мавродиев вече е в България,…

преди 3 часа
  • България

Румен Радев: България няма да участва в коалиции за военна помощ за Украйна

Министър-председателят Румен Радев заяви в Париж, че България няма да се присъедини към инициативата на…

преди 5 часа
  • България

Дебат за съкращаване на бакалавърското обучение от четири на три години

В разгара на кандидатстудентската кампания и споровете за университетските такси в България все по-често се…

преди 5 часа
  • България

Проф. Кантарджиев: Само един от 200 души развива усложнения след ухапване от заразен комар

Лятото е сезонът с най-активни комари и с него идват въпросите за заболяванията, които те…

преди 6 часа