Снимка:Reuters
Радикалната групировка пое отговорност за мощния взрив, избухнал в дипломатическия квартал на Кабул по – рано днес
Самоубийствената атака уби най – малко 8 и рани около 20 души в столицата на Афганистан. Всички жертви се оказаха цивилни граждани, повечето от които са се прибирали от работните си места, съобщава Reuters.
Експлозията идва в момент, когато сигурността в Кабул беше повишена. Това се наложи поради зачестили нападения, включително атентат с кола бомба в близост до българското посолство през май, при който загинаха повече от 80 човека.
Обектът на атаката все още не е ясен. В района освен чуждестранни посолства има и Министерство на отбраната, както и няколко частни фирми.
Както Нова Вест ви информира по-рано днес, няма пострадали български граждани при мощния взрив.
Очаква се повече информация.
Тялото на 81-годишната Бояна Стоянова, обявена за национално издирване, е било открито във вилна зона…
Напрежението в ямболското село Безмер се засили, след като стана ясно, че в местната авиобаза…
Районната прокуратура в Добрич върна 54 000 евро на петима пострадали от телефонни измами. Парите…
Напрежението сред производителите на праскови в България расте с наближаването на беритбената кампания. В Сливенския…
Достъпът до бившата хижа „Петрохан – Околчица“ е блокиран заради процедура по влизане във владение.…
26-годишен мъж загина при тежка катастрофа край Плевен, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Инцидентът…
Leave a Comment