Кадър: Youtube
При тежка катастрофа край път I-75 в петък вечерта е било убито 23-годишно момиче от България, което учело в Berea College, пише kentucky.com.
Джоана Иванова е загинала в близост до изход от магистралата номер 77. Според местните издания катастрофата е станала между лека кола – седан и камион.
Според полицията в окръг Мадисън ударът е бил толкова тежък, че седанът е бил буквално срязан наполовина, а задната седалка е хвърлена на 100 ярда от мястото на аварията.
Джоана е седяла на задната седалка на колата и е единствената загинала в тежкия инцидент. Ранени са тримата, пътували в колата, както и шофьорът на камионът. Всички били веднага откарани в болницата.
Според предварителните коментари от полицията, един от факторите за случилото се е голямото количество алкохол, погълнат от шофьора на леката кола.
Berea College е сред най-престижните учебни заведения в САЩ и света, а българката Джоана Иванова – сред надарените студенти. Младото момиче е сочено от състудентите си като една от надеждите на университета.
В свят на несигурност и динамични промени гласът на българските учени трябва да бъде чут…
При мащабна акция на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) и Областната дирекция по…
Мащабен пожар избухна днес в индустриалната зона на Пловдив и обхвана автоморга на Околовръстното шосе.…
Заболяемостта от морбили в страната остава тревожна. По данни на Министерството на здравеопазването към 16…
Стачните действия на служителите продължават да блокират работата на германския национален превозвач Lufthansa за пети…
Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) – Шумен започна незабавни проверки на регионалното…
Leave a Comment