Свят

Актриса обвини 93-годишния Джордж Буш, че я е пипнал отзад

Снимка:Aaron M. Sprecher

Бившият американски президент Джордж Буш-старши се извини отново снощи след обвинението към него, че е докоснал неприлично отзад актрисата Хедър Линд, докато позирал за снимка с нея, предаде ДПА.

„На 93-годишна възраст президентът Буш е прикован към инвалидна количка от близо 5 години, и затова ръката му попада на долната част на талията на хората, с които се фотографира“, се казва в съобщение от неговата канцелария, пише offnews.bg

„За да предразположи хората, президентът обикновено им разказва един и същи анекдот, и в някои случаи той потупва жени по задните части по съвсем добродушен начин. Някои намират това за невинно, а други – очевидно за неуместно. Президентът Буш най-искрено се извинява на всички, които се чувстват засегнати“, се казва в официалното изявление.

Президентът вече се извини веднъж в по-ранно изявление, след като актрисата Хедър Линд каза, че той „ме пипна отзад от инвалидната си количка, а жена му Барбара Буш беше до него“.

В пост в социалната мрежа Инстаграм, който по-късно бе изтрит, Линд писа също, че Буш й казал „мръсен виц“ по време на срещата им преди 4 г.

„Барбара Буш завъртя очи, сякаш за да каже „Пак ли“. Неговият охранител ми каза, че не би трябвало да заставам до него за снимката“, отбеляза още Линд.

Обвинението срещу експрезидента идва на фона на вълната от подобни обвинения напоследък срещу други видни мъже, включително холивудския магнат Харви Уайнстийн, предизвикали широк публичен отзвук.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

104 незаконни сгради в 36 варненски имота край „Златни пясъци“

В 36 варненски имота са установени 104 незаконни сгради — масивни двуетажни къщи, многофамилни кооперации,…

преди 47 минути
  • България

Слънце и жеги до 34 градуса, следобед са възможни бури и градушки

Според Националния институт по метеорология и хидрология днес, 27 май, времето ще бъде предимно слънчево…

преди 2 часа
  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 14 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 14 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 15 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 15 часа