Районна прокуратура – Карлово наблюдава досъдебно производство за нанасени телесни повреди на четирима служители от Териториално поделение „Държавно горско стопанство-Хисар“/ТП ДСГ-Хисар/.
На 16 октомври 2017 г., около 19 часа, в землището на гр. Баня, общ. Карлово, по поречието на река Стряма, служители на ТП ДГС-Хисар установили, че се извършва незаконна сеч. По черен път настигнали четири каруци, които били натоварени с дървен материал, предадоха от пресцентъра на Апелативна прокуратура-Пловдив за Нова Вест.
Служителите успели да спрат едната каруца, а другите избягали. Те започнали да документират нарушенията, но междувременно на мястото пристигнала голяма група от мъже, жени и деца от кв. „Стряма“, които носели колове и камъни.
Те започнали да хвърлят камъни по горските служителите, както и да им нанасят удрят.
За случая е бил е подаден сигнал в РУ на МВР-Карлово. До момента е установено, че са пострадали четирима служители на ТП ДСГ- Хисаря, като единия от тях е с фрактура на ръката.
Днес, 17 октомври 2017 г., за срок от 24 часа по Закона за МВР са задържани трима мъже, за които е установено е, че са съпричастни към нанасянето на телесните повреди.
Под ръководството на Районна прокуратура-Карлово и в момента продължават процесуално-следствените действия и оперативно-издирвателните мероприятия за установяване на самоличността на всички участниците в деянието.
В хода на провежданата мащабна акция е установено, че в множество къщи в кв. „Стряма“ в гр. Баня, се съхранява незаконно добит дървен материал, за което са извършени претърсвания и изземвания и са образувани досъдебни производства за престъпление по чл. 235 ал. 2 във връзка с ал. 1 от НК – за незаконно съхранение на незаконно добит от другиго дървен материал. Разследването продължава.
По сагата „Петрохан“ се появиха нови твърдения. Според Даниел Бузов, собственик на медията „Бул Нюз“,…
Въпросът за въвеждането на бетонни разделителни съоръжения по българските автомагистрали трябва да се решава от…
През юни 2026 г. потребителските цени в България намаляват с 0.9% на месечна база, показват…
Двегодишно дете е пострадало при катастрофа в село Арчар, а по случая е започнато разследване.Инцидентът…
Сградата на Президентството беше евакуирана в сряда сутринта заради сигнал за поставено взривно устройство. Информацията…
Сградата на Президентството беше евакуирана в сряда сутринта след получен сигнал за поставено взривно устройство.…
Leave a Comment