България

Повече от половината училища в страната са без психолог

В повече от половината училища у нас липсва психолог. Това показват данните на просветното министерство.

В същото време броят на регистрираните случаи на агресия сред учениците са се увеличили двойно за последните две години. Училищата в страната са малко над 4300. Само в 22% от тях има назначен психолог.

Най-голям е проблемът в Ловеч, Силистра, Кюстендил и Видин, където за цялата област отговарят едва между 5 и 7 специалисти. Като поредна мярка срещу тормоза в училище от образователното ведомство предвиждат още от 1-ви януари догодина да бъдат назначени близо 500 нови психолози, предаде Нова тв.

Това е изключително важно не само по отношение на проблема с насилието, но и поради факта, че качеството доброто взаимодействие между родители и ученици, между родители и учители и психолозите могат да изиграят много сериозна роля в подобряване на комуникациите.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 5 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 5 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 5 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 5 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 5 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 5 дни