Тропическата буря Нейт прерасна в ураган, преминавайки покрай карибското крайбрежие на Мексико.
„Нейт се трансформира в ураган„, съобщи на сайта си тази сутрин в 05:00 ч. по Гринуич американският Център за наблюдение на ураганите, докато Нейт се намираше между Мексико и Куба, движейки се към САЩ, пише Дарик.
Заради приближаващата природна стихия Нейт в американския град Ню Орлиънс, щата Луизиана бе въведен комендантски час, съобщи вчера кметът Мич Ландри.
„Въвеждам задължителен комендантски час, който започва в 18 ч. в събота и завършва в неделя сутрин”, написа Ландри в Туитър.
„Гражданите трябва да се запазят с най-необходимото и при нужда да се преместят на по-високо място.
Ако имате специални потребности или сте възрастни хора, моля да се регистрирате на тел. 311”, добави кметът.
Той препоръча от откритите места в частни имоти да се премахнат отпадъци и ненужни предмети, които може да са опасни за живота с приближаването на стихията.
По-рано беше съобщено, че в щатите Флорида, Алабама и Луизиана е въведено извънредно положение заради Нейт.
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment