Свят

Ужасът не спира! Нов пожар възникна в химическия завод край Хюстън

Снимката е илюстративна

Силен пожар избухна в химическия завод на френската фирма „Аркема“ в градчето Кросби, на 40 км североизточно от Хюстън в щата Тексас. Причина за пожара е нов взрив на два контейнера с органични пероксиди, предаде Асошиейтед прес, цитирани от „Дарик“.

Щетите от урагана Харви в Тексас са за милиарди долари

От фирмата очакват и останалите в завода шест контейнера с органични пероксиди да се запалят. „Аркема“ и американската Агенция за опазване на околната среда следят за токсични химически вещества в атмосферата.

В четвъртък „Аркема“ съобщи за подобна авария. Причината бе прекъсването на електричеството заради бурята Харви. В завода престанаха да работят хладилните инсталации, които поддържат постоянна температура в контейнерите с леснозапалими вещества, включително пероксидите.

От четвъртък около завода е създадена зона за безопасност с радиус 2,4 км. В нея се допускат само служители на „Аркема“ и представители на ресорните ведомства на щата Тексас. Пострадали няма. Местните жители са евакуирани от местата в непосредствена близост до завода.

По данни на Си Ен Ен ураганът Харви, който връхлетя Тексас на 26 август с проливни дъждове и наводнения и впоследствие отслабна до тропическа буря, до момента е взел 47 жертви.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

БАБХ и ДАНС иззеха 115 кг и 527 литра опасни пестициди в Пловдивско

Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните в Пловдив и териториалната дирекция на…

преди 14 часа
  • България

БАБХ и ДАНС иззеха опасни и забранени пестициди в Пловдивско

Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) – Пловдив и териториалната дирекция…

преди 14 часа
  • България

Съдът остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в убийството на Георги Кузев в Пловдив

Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…

преди 15 часа
  • България

Пловдивският съд остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в убийството на 37-годишен мъж

Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…

преди 15 часа
  • България

Ниското ниво на Дунав разкри телата на двама германски войници и мотоциклет от Втората световна война

Ниското ниво на Дунав разкри в Будапеща останки от Втората световна война. Край оголеното речно…

преди 15 часа
  • България

Петима младежи остават в ареста за убийството на мъж в Пловдив

Окръжният съд в Пловдив потвърди най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ за петима младежи,…

преди 15 часа