Свят

Българинът, проникнал в системата на „Майкрософт“, избяга от ареста

Снимка: economic.bg

Българинът, осъден за проникване в банковата сметка на основателя на „Майкрософт“ Бил Гейтс, Константин Симеонов Кавръков, е успял да избяга от ареста във Филипините, съобщава в. „Дневник“, като цитира местното издание Philippines Lifestyle News.

Преди седмица той бе задържан от властите в пристанищната зона на град Замбоанга в опит да стигне с ферибот до остров Тави-Тави.

33-годишният Кавръков е считан за лидер на международен престъпен синдикат, отговорен за клонирането на дебитни и кредитни карти.

Кавръков вече беше задържан веднъж през април 2015 г. в град Кезон. Не е известно как е успял да се измъкне два пъти от правосъдието. Според властите в Манила той откраднал хиляди долари от банкова сметка, принадлежаща на основателя на „Майкрософт“ Бил Гейтс.

Българинът получава присъда в Парагвай, след като е признат за виновен за виртуални банкови измами. Заради деянието си става известен като „царя на хакерите“. Измъква се от затвора и по-късно пристига във Филипините.

Смята се, че поради пропуски в сигурността на банковата система на Филипините Кавръков и групата му, която се представя като „Българската група на суперхакерите“, са избрали да действат главно в страната, пише изданието.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 3 дни
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 3 дни
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 3 дни
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 3 дни
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 3 дни
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 3 дни