Свят

Компания ще изплати на Мадона обезщетение заради намеса в личния й живот

Британската издателска компания „Ди Ем Джи“ ще изплати на американската певица Мадона и на две нейни осиновени дъщери компенсация заради намеса в личния й живот, съобщи БТА.

Отчита се, че Кралицата на попмузиката се е съгласила с предложената й сума за компенсация, която не се разкрива публично. Адвокатката на Мадона заяви, че получените от издателската къща средства ще бъдат предадени на Института по педиатрична хирургия в африканската страна Малави.

Мадона подаде иск в лондонски съд за публикация в електронния сайт на в. „Дейли мейл“, който се издава от корпорацията „Ди- Ем- Джи“.

Материалът й бил предизвикал дълбоки страдания, тъй като разкривал строго конфиденциална информация. Във въпросната статия били публикувани персонални данни, сред които имената, расата и възрастта на 4-годишните сестри-близначки от Малави, Стела и Естър, които Мадона осинови през месец февруари тази година. Тази информация е могла да попречи на процедурата по осиновяването на децата.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Прокуратурата разследва самоубийство на 40-годишен баща на две деца във Велико Търново

Прокуратурата във Велико Търново разследва случай на самоубийство, при който мъж на около 40 години…

преди 5 часа
  • България

Кучето Мая търси нов стопанин след изземване от насилника в Бургас

Търси се нов стопанин за кучето Мая, което стана жертва на насилие в Бургас. За…

преди 5 часа
  • България

Откриха граничния пункт „Рудозем – Ксанти“ след 30 години чакане

На 20 януари 2026 г. беше открит граничният пункт „Рудозем – Ксанти“, който свързва българския…

преди 6 часа
  • България

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишен мъж от село Главан

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…

преди 6 часа
  • България

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишен мъж, открит край Главан

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…

преди 6 часа
  • България

Над 4500 глоби и 25 шофьори с алкохол и наркотици при пътната акция

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…

преди 6 часа