Индийското момиченце Руна Бегум, страдащо от рядко заболяване, заради което главата му беше два пъти по-голяма, почина на петгодишна възраст, съобщи АФП, цитирани от „Дарик“.
Руна се родила със сериозна неврологична аномалия, заради която главата и станала огромна.
Преди да бъде оперирана през 2013 г., обиколката на черепа и достигала 94 сантиметра – два пъти повече от нормалното за дете на нейната възраст. Това и пречело да стои изправена и дори да пълзи.
Снимката и предизвика вълна на солидарност през 2013 г., както в родината и , така и по света, особено заради крайната бедност на родителите и. Тогава болница в Делхи предложи да я лекува безплатно. Серия от операции намали обиколката на главата и с около 40 см. Предстояла е и нова операция след няколко дена.
Пореден случай на шофиране след употреба на алкохол е установен на главен път Е-70. Мъж…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов призова президентската институция да свика Консултативен съвет по национална сигурност…
Жена загина при тежка катастрофа между два автомобила рано тази сутрин в района на Владая…
Сряда, 22 юли, ще премине под знака на динамично и нестабилно време. Според прогнозата на…
Министерството на образованието и науката (МОН) представи за обществено обсъждане проект на графика за учебното…
След мощна гръмотевична буря в Благоевградска област в района на Разлог, на територията на Национален…
Leave a Comment