Военен хеликоптер е претърпял катастрофа в провинция Ширнак в югоизточна Турция, след като се е сблъскал с електропровод. Загинали са 13 души.
Сред тях са генерал, двама полковници и четирима офицери от средно звено, съобщава агенция IHA, позовавайки се на военни изтгочници, пише Блиц.
Информацията за гибелта на военнослужещите бе потвърдена и от Генералния щаб на Турция. „Хеликоптерът, тип Сougar AS 532, в който са се намирали 13 души се е взривил при сблъсъка и е паднал.
Загинали са всички, които са се намирали вътре”, се казва в официалното съобщение от ведомството.
Министърът на отбраната на Турция Фикри Ъшък е заминал на мястото на произшествието. В провинция Ширнак по-рано нееднократно се провеждаха операции против забранената в Турция Работническа партия на Кюрдистан.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment