Цветана Пиронкова с победа в мач от първия кръг на „Ролан Гарос“

36

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова демонстрира желязна психика и победи с 6:0, 6:4 германката Мона Бартел в мач от първия кръг на „Ролан Гарос“, съобщава offnews.bg.

Двубоят беше първи за деня на корт №4 и Пиронкова не даде дори гейм на съперничката си в първия сет. Във втория допусна изоставане с 1:4 и когато всички си казваха, че стават свидетели на пореден типичен за женския тенис пълен обрат, Цвети намери играта си и след пет поредни гейма взе сета, а с това и мача.

Пиронкова е изключително мотивирана да се представи добре във френската столица, където преди година игра четвъртфинал. Тя е 77-а в ранглистата в момента и има да защитава доста точки и ако не успее ще изпадне от топ 100.

29-годишната Пиронкова имаше две загуби от два мача срещу Бартел досега – 3:6, 3:6 на 1/4-финалите в Хобарт и 5:7, 6:7 (4), 1:6 в първия кръг на US Open през 2015 година.