Руските учени са напът да развият нов клас лекарства, които ще бъдат алтернатива на традиционните антибиотици. Това каза в интервю за радиоканала RT министърът на здравеопазването Вероника Скворцова, цитирана от Sputnik.
По нейните думи новите антимикробни средства показват много добри резултати, предаде БГНЕС.
„В момента разработваме стратегия за борба с антибиотичната резистентност и заемаме водещи позиции в тази област. Получихме много добри предклинични резултати от изследванията. Ако те се потвърдят от клиничните прегледи, ще бъдем едни от първите, които са предложили различен метод за борба с антимикробната устойчивост“, каза Сворцова.
Министърът на здравеопазването подчерта, че развитието на новаторската медицина понастоящем се смята за важно поле в руската медицина.
Тя отбеляза също, че новото лекарство действа по такъв начин, че напълно предотвратява развитието на антимикробна резистентност – нещо, което никога досега не е било наблюдавано.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment