Свят

Десетки министерски служители – зад решетките в Турция

Прокуратурата в Анкара е наредила арестуването на над 80 служители на министерствата на енергетиката и националното образование в Турция, съобщава БГНЕС, позовавайки се на телевизионния канал „Хабер Тюрк“.

Заповедите са издадени в рамките на разследването срещу организацията на сочения за организатор на неуспешния опит за преврат от лятото на 2016 г. Фетуллах Гюлен.

Арестите са започнали тази сутрин. От структурите на енергийното ведомство трябва да бъдат задържани 60 човека, а от образователното министерство – 25.

В рамките на борбата срещу дейността на Гюлен от лятото на миналата година в Турция са уволнени или отстранени от държавна служба десетки хиляди. Други 50 000 души са били задържани или арестувани по подозрения в участие в организирането на преврата.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

България се пробужда: Национална среща на Инициативата за Президентска република на 28 юни във Велико ТърновоБългария се пробужда: Национална среща на Инициативата за Президентска република на 28 юни във Велико Търново
  • България

България се пробужда: Национална среща на Инициативата за Президентска република на 28 юни във Велико Търново

След силното послание от „Дамасцена 2025“, движението продължава по пътя към нов модел на управление…

преди 6 дни
Как климатичните и вентилационни системи влияят върху комфорта на помещението?Как климатичните и вентилационни системи влияят върху комфорта на помещението?
  • Спонсорирани

Как климатичните и вентилационни системи влияят върху комфорта на помещението?

В днешни дни прекарваме голяма част от времето си в закрити пространства – домове, офиси,…

преди 2 седмици
Хранителни добавки за мъже и жени – какво трябва да знаете?Хранителни добавки за мъже и жени – какво трябва да знаете?
  • Спонсорирани

Хранителни добавки за мъже и жени – какво трябва да знаете?

Днес, когато все повече хора осъзнават нуждата от здравословен начин на живот, хранителните добавки се…

преди 1 месец
  • България

Стотици доброволци дадоха старт на националната информационна кампания на ГД за Президентска република

Гражданско движение за президентска република даде старт на национална информационна кампания Националната кампания за президентска…

преди 1 месец
  • Спонсорирани

Какво трябва да има всяка добра гейминг маса?

В света на гейминга компромисите нямат място – всеки детайл може да бъде решаващ в…

преди 2 месеца
  • Спонсорирани

Как да подобрим работния си процес с правилния избор на техника?

В съвременния свят все повече длъжности и професии са обвързани с употребата на техника. Това…

преди 2 месеца