Европейският съюз е извършил законови нарушения и е действал прибързано, когато е решил да приеме задължителни квоти за разселване на бежанците през 2015 г. Това обвинение отправи днес Унгария по време на заседание на Европейския съд в Люксембург, предаде БТА, позовавайки се на ДПА.
На съдебното заседание днес бяха разглеждани исковете на Словакия и Унгария срещу решението на ЕС за въвеждане на задължителни мигрантски квоти през септември 2015 г., за да бъдат преместени 120 000 бежанци от Италия и Гърция в други страни членки на съюза. „Целта беше решението на ЕС (за квотите) да бъде прието възможно най-бързо и на всяка цена“, каза на съдебното заседание Миклош Фехер, представител на унгарското правителство.
Унгария и Словакия твърдят, че процедурните правила са били нарушени по време на процеса за приемане на решението за квотите и иска то да бъде анулирано. Представителката на словашкото правителство на днешното съдебно заседание каза, че решението за квотите представлява промяна на правилата на ЕС за предоставяне на убежище. Според нея бавното прилагане на решението показва, че механизмът не работи. Очаква се съдиите да се произнесат по случая след няколко месеца.
Тежък пътен инцидент завърши с фатален изход през изминалата нощ. Сигнал за произшествието е подаден…
Сериозен инцидент в село Рупите приключи с щастлива развръзка тази сутрин. 5-годишно момиченце, което бе…
Въпреки ръста на възнагражденията през последните години, усещането за масово обедняване сред българите остава. Според…
ОДМВР-Стара Загора започна издирвателни действия по молба на близките на 81-годишния Иван Няголов Ганчев. Мъжът…
Разследването по случая с откритите останки на 38-годишен мъж в Камено е подновено. През юни…
Във вторник сутринта при тежък пътен инцидент загина 22-годишен водач на лек автомобил. Информацията е…
Leave a Comment