Любопитно

12-годишно момиче с по-високо IQ от Айнщайн и Хокинг (СНИМКА)

12-годишната Раджгаури Павар от британското графство Чешър събра 162 точки в теста за определяне на коефициента на интелигентност, съобщи в. „Индипендънт”, цитирани от БТА.

Изпитът се е провел в Манчестър. Резултатът на Раджгаури, която е с индийски корени, е максималният възможен за човек на възраст до 18 години, подчертава изданието. От 140 пункта нагоре са „гениите”.

За сравнение интелигентността на известните физици Алберт Айнщайн и Стивън Хокинг е оценява на 160 точки.

След обявяване на резултатите на момичето е било предложено членство в британското Менса общество – клуб за хора с висок коефициент на интелигентност.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

България подготвя неонатален скрининг за над 30 редки метаболитни болести

Министерството на здравеопазването започва нов етап в развитието на неонаталния скрининг в България. Със заповед…

преди 7 часа
  • България

Обвиняем за смъртта на полицай се призна за виновен в СГС

Мирослав Василев се призна за виновен по време на разпоредително заседание на Софийския градски съд.…

преди 8 часа
  • България

Дунав мост при Русе отваря и двете ленти за Великденските празници

„Дунав мост“ при Русе ще бъде отворен за движение и в двете ленти от около…

преди 8 часа
  • България

Мъж загина при катастрофа на Подбалканския път между Долно Сахране и Дунавци

Тежка катастрофа отне човешки живот на Подбалканския път в участъка между селата Долно Сахране и…

преди 8 часа
  • България

Българските череши може да станат най-скъпите в Европа

Черешите в България са в критичен период на цъфтеж, а рискът от ниски температури остава…

преди 8 часа
  • България

САС потвърди задържането на гражданин на ОАЕ, издирван за екстрадиция

На 09.04.2026 г. състав на Софийския апелативен съд потвърди определението на първоинстанционния съд за задържане…

преди 9 часа