Снимка: NBC News
Севернокорейски официален уебсайт предупреди САЩ, че ще бъдат „заличени от лицето на Земята“, ако започнат война на полуострова, предаде Франс прес, цитирана от БТВ.
В събота американският вицепрезидент Майк Пенс съобщи, че американският самолетоносач „Карл Винсън“ и ударната му група военни кораби ще пристигнат до няколко дни в Японско море в момент, когато активно се носят слухове, че Пхенян ще извърши шестия си ядрен опит.
Пропагандният уебсайт „Уриминзокири“ публикува заплашителен текст, който се твърди, че е написан от офицер от севернокорейската армия. В него се казва, че изпращането на самолетоносача е обявяване на война.
Текстът предупреждава Вашингтон, че ще допусне „огромна грешка“, ако мисли, че Северна Корея е Сирия, която не е предприела „незабавна контраатака“ след нанесения й американския ракетен удар в началото на месеца.
В случай на атака, казва сайтът, „светът ще види как атомните самолетоносачи на Вашингтон се превръщат в купчина желязо и биват потопени, как една страна, която се нарича Америка, бива заличена от лицето на Земята“.
15-годишно момче загина при челен сблъсък на пътя между Галата и Български извор в района…
София, Варна, Бургас и Пловдив потвърдиха намерението си да участват в надпреварата за домакинство на…
Внезапната оставка на главния секретар на МВР Георги Кандев предизвика политическа реакция. От партия „Възраждане“…
Сливенският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на 26-годишния Б. С.…
Националното тол управление съобщи, че на 10 юни, сряда, ще извърши техническа актуализация на електронната…
Отношенията между България и Китай се развиват в дух на приятелство и сътрудничество, което открива…
Leave a Comment