Свят

Нападателят от „Шанз-Елизе“ е идентифициран

Нападателят, който застреля полицай на „Шанз-Елизе“, е идентифициран от прокуратурата като Карим Шорфи, предава Би Би Си, цитирана от Агенция „Фокус“.

Парижкият прокурор Франсоа Молин отбеляза, че Шорфи е имал четири присъди. По-рано тази година Шорфи е говорил за това, че иска да убие полицейски служители, но няма очевидна връзка с ислямистки радикализъм, допълни Молин.

Припомняме, че мъж с автомат атакува полицейски патрул късно в четвъртък вечерта, а нападателят бе елиминиран от служителите на реда.

Всичко това се случва в навечерието на президентските избори. Тероризмът е една от основните теми, дискутирани от кандидатите. Основните претенденти за поста спряха кампаниите си в знак на почит към пострадалите в атентата. След атаката президентът Франсоа Оланд свика съвета за сигурност на Франция.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Лични вещи дадоха нови следи в издирването на 79-годишната жена от Ръжена

Пети ден няма следа от 79-годишна жена от казанлъшкото село Ръжена. В издирването ѝ участват…

преди 7 часа
  • България

Еконт спира част от доставките до адрес в малките населени места през 2026 г.

„Еконт“ ще прекрати част от доставките до адрес в малките населени места и ще премине…

преди 7 часа
  • България

Илияна Йотова призова за дипломация и мир в Близкия изток

Нова ескалация на войната в Близкия изток би означавала още разрушения, човешки жертви и дълготрайна…

преди 7 часа
  • България

Илияна Йотова призова за мир и дипломация в Близкия изток

Нова ескалация на войната в Близкия изток би означавала още разрушения, човешки жертви и дълготрайна…

преди 7 часа
  • България

Двете деца от Ямбол ще бъдат настанени заедно в приемно семейство на 14 април

Двете деца от Ямбол, които бяха оставени без надзор от родителите си и за които…

преди 7 часа
  • България

Катастрофа затвори ул. „Свети Климент“ в Разград, пострада 80-годишна жена

Катастрофа затвори за движение улица „Свети Климент“ в Разград около 16:30 часа днес. Инцидентът е…

преди 8 часа