Канцлерът на Австрия Кристиан Керн прекара цяла вечер в разнасяне на пици във Виена, за да установи обратна връзка с избиратели и да научи какви са тревогите им, което засилва предположенията, че неговата Австрийска социалдемократическа партия се готви за предсрочни избори, предаде ДПА.
Керн облече червена униформа на разносвач на пици и посети нищо неподозиращи семейства, с които обсъди политически въпроси. Обиколката бе записана на видеоклип, който бе пуснат в страницата на Керн във Фейсбук. За първия час клипът е гледан близо 70 000 пъти. Австрия е в неофициална предизборна кампания, въпреки че редовните парламентарни избори са чак през есента на 2018 г.
Рекламният ход на Керн породи стотици коментари онлайн, повечето положителни. Някои потребители се запитаха дали Керн не се интересува повече от връзки с обществеността, отколкото от истинска работа, а един нарече видеоклипа „пица популизъм“. Лидерите на социалдемократите и на десноцентристката Австрийска народна партия отричат, че коалиционното им правителство планира да свика предсрочни избори. Някои партийни представители обаче обсъждат този вариант, а Керн вече организира други прояви, подобни на тази с разнасянето на пица, които са типични за предизборна кампания.
Ако изборите в Австрия се състоят през есента на 2018 г., както е предвидено, те биха съвпаднали с австрийското председателство на ЕС, което е през втората половина на 2018 г.
Полицията в Стара Загора издирва 34-годишен мъж, заподозрян, че е нападнал 20-годишна жена пред местен…
57-годишен мъж е с опасност за живота след инцидент в гората край казанлъшкото село Долно…
В Берлин се проведе Срещата на върха на суверенните нации 2026. Събитието събра международни гости…
Професионалната гимназия по механотехника и транспорт в Стара Загора беше евакуирана спешно, след като в…
Пореден случай на агресия разтърси Горна Оряховица. На 28 юни спор между деца прерасна в…
Ричард Величков, познат като „Мистър София 2018“ и бивш участник във „ВИП брадър“, отрече слуховете…
Leave a Comment