Полицията в Петербург арестува мъж на станцията на метрото „Приморская“, съобщи Фонтанка.ру. Младежът е задържан, защото е носил в себе си отливка на граната, уточнява петербургският сайт, като се позовава на правоохранителните органи, пише kanal3.bg.
По-рано руските медии съобщиха, че около 10.13 местно време е била затворена за пътници метростанция „Приморская“.
От метрополитена оповестиха, че станцията е затворена по технически причини. Властите в момента изясняват мотивите и действията на задържания.
По-рано Следственият комитет обяви, че са били арестувани 8 вербовчици на потенциални терористи, които са вербували предимно емигранти от централноазитаските бивши републики.
Арестите са във връзка с разследването на терористичния акт на 3 април, когато в метрото в северната столица на Русия терорист-самоубиец уби 13 души и рани още десетки.
Прокуратурата във Велико Търново разследва случай на самоубийство, при който мъж на около 40 години…
Търси се нов стопанин за кучето Мая, което стана жертва на насилие в Бургас. За…
На 20 януари 2026 г. беше открит граничният пункт „Рудозем – Ксанти“, който свързва българския…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…
Leave a Comment