Не съм специалист в много области, а само в една – затова ще говоря само за нея. Лекар съм и ще говоря само за здравеопазване. Това заяви на среща с обществеността във Варна кандидатът за народен представител от „БСП за България“ д-р Десислав Тасков.
„Знаете ли, има едни данни, според които нашето здравеопазване се ползва с доверие само на 4,8% от хората, а 75% са на мнение, че то не работи добре. Не е ли това достатъчно абсурдно и срамно за държавата ни?“, попита д-р Тасков. По думите му причините за този факт са много, но най-основната е липсата на контрол върху разходването на средствата от здравната каса.
„Говоря за кражбите в здравеопазването, на които всички сме свидетели. Ограничим ли тях, а ние ще го направим, тогава ще стане възможно отпадането на порочната схема за доплащане. Тогава ще върнем достойнството на българския пациент“, посочи медикът. „Абсурдно е в най-бедната държава в Европейския съюз, в която има безконтролен демографски срив, около 50 % от парите за здравеопазване да идват от джоба на обикновения българин. Знаем как да променим това, необходимо ни е само вашето доверие, посочи д-р Десислав Тасков.
„В рамките на година – година и половина ние можем да направим знакови подобрения в нашето здравеопазване, като поставим акцент върху качествената профилактика, засилен фокус върху детското и майчиното здравеопазване, грижа към хората, които са в обективна невъзможност да си плащат здравните осигуровки, както и осигуряването на достатъчно евтини генерични лекарствени средства. Условията за всичко това са две – прозрачност, контрол и политическа воля“, отбеляза д-р Тасков.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment