Свят

Тежка буря помете Франция, двама души загинаха

Тежка буря помете Франция, вземайки две жертви и лишавайки 600 000 домакинства от електричество, което е рекорд от 1999 г., предаде Франс прес. Шофьорът на камион, превозващ газови бутилки, е убит от падането на голям клон върху камиона му в южната част на Алпите, а автомобилист е убит от паднало 20-метрово дърво в Югозападна Франция. На места поривите на вятъра са достигнали 193 км/час.

Трима юноши са тежко ранени в Западна Франция, а четири деца са леко ранени в югозападния град Грив при падането на покрива на училище. Предишната най-тежка буря във Франция бе през 1999 г.

Тя взе десетки жертви и лиши 3 милиона домакинства от електричество. Силни дъждове са наложили да се спре достъпът до една от магистралите, водещи до Париж, пише БТА.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

НИМХ: Температурите достигат 38 градуса, времето остава предимно слънчево

Вторник, 4 август, ще бъде предимно слънчев и горещ. Според прогнозата на Националния институт по…

преди 2 часа
  • България

АПИ въвежда ограничения за тежкотоварния трафик по магистралите заради жегите

От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…

преди 15 часа
  • България

България остава сред страните в ЕС с най-труден достъп до едноседмична почивка

Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…

преди 15 часа
  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 16 часа
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 16 часа
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди 17 часа