Горната камара на британския парламент отхвърли предложението за произвеждане на референдум за потвърждаване на текста на бъдещото споразумение за предстоящото излизане на страната на Европейския съюз, предаде ТАСС.
Камарата на лордовете се обяви срещу инициативата на партията Либерални демократи с 336 срещу 131 гласа. В момента тя продължава да обсъжда на трето четене проект на закона, който ще даде на премиера Тереза Мей правото да задейства член 50 от Лисабонския договор, с което ще започнат двугодишните преговори с Европейския съюз по Брекзита.
Очаква се горната камара на британския парламент да внесе поправка, която да задължи правителството да подложи на гласуване от парламента окончателното споразумение с ЕС. Предвид факта, че Камарата на лордовете вече внесе промяна в законопроекта, гарантираща правата на живеещите във Великобритания граждани на ЕС, след края на днешната процедура текстът ще бъде върнат за разглеждане в Камарата на общините, отбелязва БТА.
15-годишно момче загина при челен сблъсък на пътя между Галата и Български извор в района…
София, Варна, Бургас и Пловдив потвърдиха намерението си да участват в надпреварата за домакинство на…
Внезапната оставка на главния секретар на МВР Георги Кандев предизвика политическа реакция. От партия „Възраждане“…
Сливенският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на 26-годишния Б. С.…
Националното тол управление съобщи, че на 10 юни, сряда, ще извърши техническа актуализация на електронната…
Отношенията между България и Китай се развиват в дух на приятелство и сътрудничество, което открива…
Leave a Comment