Любопитно

Частна компания обяви, че ще организира полет за туристи до Луната (ВИДЕО)

Американската компания „Спейс Екс” обяви, че възнамерява да изведе двама души на полет около Луната следващата година, пише BTV.

Двама бъдещи „космически туристи“, които се познават, са се свързали с компанията и са поискали да им бъде организиран едноседмичен полет до Луната.

„Спейс Екс”не разкри техните имена, нито каква е цената на пътуването, но заяви, че те са платили „значителна” сума.

Двамата кандидати за космически туристи трябва да бъдат подложени на медицински прегледи и проверки за физическата годност.

Предвижда се те да пътуват до Луната, но без да кацат на нея. Подобен полет не е осъществяван от над 40 години.

Последният път, когато бяха изпратени хора до Луната, беше през 1972 г. като част от американската космическа програма „Аполо”.

Компанията не е обявила официално кораба, който ще бъде използван за обиколката на Луната, но вероятно това ще е „Крю Драгън” – космически апарат от следващо поколение, който „Спейс екс” смята да използва за превозването на хора до Международната космическа станция, както и други (засега неуточнени) дестинации в Космоса.

През 2012 г. друг представител на това моделно семейство – „Драгън”, стана първият частен космически кораб, който достави товари на МКС.

Машината обаче от самото начало е била проектирана с възможността да превозва и хора – нещо, което ще стане реалност в близкото бъдеще.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 2 седмици
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 2 седмици
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 2 седмици
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 2 седмици
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 2 седмици
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 2 седмици