Трус с магнитуд 6,4 по скалата на Рихтер бе регистриран в северните райони на Чили, предаде БТА.
„Трус със средна интензивност е регистриран в 9:10 часа местно време (12:10 ч. по Гриунич) в районите на Тарапака, Антофагаста и Атакама“, съобщи Националната служба за извънредни ситуации на Чили.
Епицентърът на земетресението е бил на 74 километра югоизточно от Сокайре, в района Антофагаста, уточни Сеизмологичният център на Чили.
Няма предупреждение за опасност от цунами, съобщиха местните власти, според които няма сведения за жертви или щети.
През 2010 година земетресение с магнитуд 8,8 опустоши централната и южната част на страната, отнемайки живота на над 500 души, припомня АФП.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment