Свят

Ученичка забогатя с 1,25 милиона след забрана да отиде до тоалетната

Калифорнийска ученичка получи 1,25 милиона долара обезщетение за това, че учителката й не я пуснала до тоалетната и момичето било принудено да уринира в кофа в класната стая, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

Съд в Сан Диего се произнесе в полза на ищцата от гимназията „Патрик Хенри“, която подаде жалба след инцидент през 2012 година. Първоначално адвокатите на ученичката поискаха обезщетение от 25 хиляди долара.

По времето на неприятната случка момичето било на 14 години. Не му позволили да отиде до тоалетната по време на час заради строгите вътрешни правила на учебното заведение. Учителката препоръчала на девойката да отиде по малка нужда в дъното на стаята, ползвайки кофа в дрешник. И да излее урината в мивката.

След инцидента ученичката била подложена на много подигравки от страна на съучениците си, които я довели до опит за самоубийство.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Тяло на 52-годишна жена е открито в дере в „Елените“, разследват убийство

Турист откри тялото на жена в дере в една от най-изолираните части на курортния комплекс…

преди един час
  • България

Военни колони ще се придвижват по републиканските пътища на 29 юни и 4 юли

В края на юни и началото на юли 2026 г. българските граждани, най-вече шофьорите, трябва…

преди 2 часа
  • България

ДКСБТ: Цените на едро на основни храни продължават да спадат

Според последните данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата цените на едро на…

преди 2 часа
  • България

Демерджиев: Има достатъчно доказателства за обвинения по случая с незаконното строителство край Варна

По случая с незаконното строителство край Варна, известен като „Баба Алино“, има достатъчно доказателства за…

преди 2 часа
  • България

НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна в понеделник

НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в цялата страна за идния понеделник. Очаква…

преди 3 часа
  • България

Борисов: Спокоен съм за бъдещето на ГЕРБ заради новите кадри

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че е категорично спокоен за бъдещето на партията, защото…

преди 3 часа