Спасители са извадили телата на трима загинали от хотела, ударен от лавина в Централна Италия, докато отчаяното издирване на близо 30 души продължава, предаде BBC, цитира Фокус.
Многото сняг и разрушенията в резултат на множество земетресения затрудняват спасителните действия сред развалините на хотел „Ригопиано“.
Бедствието станало в сряда вечерта, но спасителите успели да достигнат мястото в четвъртък, защото пътищата били блокирани.
Двама души, който в момента на лавината били извън хотела, са оцелели.
Покривът на четириетажната сграда частично се е срутил в сряда през нощта. Спасители казаха, че поне 20 туристи и седем души персонал са били в сградата по това време, включително деца.
Италиански медии съобщават, че някои от гостите са успели да изпратят съобщения след като били затрупани.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment