Стигнало се е и до размяна на юмручни удари и ритници, предаде NOVA.
Десетки депутати са се сбили в турския парламент в сряда вечерта. Сблъсъците възникнали между представителите на управляващата Партията на справедливостта и развитието и представителите на опозиционната Републиканската народна партия по време на дебати около промените в Конституцията на страната.
Спорът възникнал, когато депутати от Партията на справедливостта и развитието опитали да попречат на представителя на Републиканската народна партия Фатма Каплан да снима гласуването с мобилния си телефон.
Стигнало се е и до размяна на юмручни удари и ритници между депутатите на двете партии.
Ако промените в Конституцията бъдат приети, Турция ще се превърне от парламентарна в президентска република, началникът наармията вече ще се назначава от президента. Освен това държавният глава ще има правото да бъде председател на партията си и ще може да назначава мнозинството от съдиите във Върховния съд на Турция.
В района на Природен парк „Витоша“, недалеч от туристическа хижа „Рудничар“, е открито тялото на…
През изминалия ден е проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…
Община Шумен продължава обновяването на градската инфраструктура и започва работа по още девет автобусни спирки.…
Община Шумен продължава инициативата си за обновяване на градската инфраструктура и започва работа по още…
Последните данни на Евростат показват ясна тенденция в Европейския съюз за възрастта, на която жените…
Днес и утре Батак е в центъра на националното внимание. Градът отбелязва тържествено 150-годишнината от…
Leave a Comment