България

Най-често задавания въпрос днес: Някой усети ли земетресението?

Земетресение с магнитут 5.6 по Рихтер е било регистрирано в 1:20 часа през нощта в сряда в района на Вранча, Румъния, пише 24chasa.bg.

По данни на Европейския сеизмологичен център епицентърът е на 154 км северно от Букурещ, на 100 км дълбочина. Трусът е усетен и у нас, основно по високите етажи на населените места в Северна България, съобщиха за Българското национално радио от Националния институт по геофизика към БАН.

Дежурният сеизмолог Илияна Попова успокои, че земетресения с подобна сила нямат разрушителен ефект. По думите й земетресенията във Вранча обичайно се усещат на обширна територия, заради голямата дълбочина на епицентъра. По данни на Европейския сеизмологичен институт земния трус е с магнитуд 5,6 по Рихтер и е бил усетен в Румъния, Молдова и Източна Турция.

По данни на Института епицентърът е бил на 142 км източно от столицата на Румъния Букурещ. Хopaaaaa, някой усети ли земетресението….във Варна…сега е 1.22. Това пише в интернет един от събудените от труса, цитиран от SOS Новини.

Подписал се като Русенец уточнява: Вранча е, 5,3. Доста продължително, но няма повод за притеснения. Друго щеше да е да е 2,3 около София. Те тогава да видиш ти вой.

Ужас добавя: Търговище се разтресе много здраво!!!

Стоева: В Добрич беше кратко но доста силно.

Будна: В Бургас се усети.

Йордан: В Свищов се усети достатъчно силно – хората се събудиха, кучетата се разлаяха.

Леле: И ние го усетихме беше силничко вратата се отвори сама.

Тити: Яко друсна и в Попово дано няма следващи трусове.

Свищов: Отново кошмарна нощ в Свищов. Доста силен и продължителен трус.

Варна: Аз го усетих във Варна, на 5-ия етаж в панелен блок.

Силистра: Изтръгна ме от сън и се намерих пред вратата!

Бай Хомич: Разтресе и Разград.

Очевидно засиленият трафик на събудени и претеснени хора срина сайта на Националния сеизмологичен институт към БАН, който не можеше да се отвори. Европейският сеозмологичен център качи съобщение, според което магнитудът е понижен до 5,5 по Рихтер.

 

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

20-годишен е задържан за убийството на 16-годишно момиче в Благоевград

Окръжна прокуратура – Благоевград е започнала разследване по случая с починало 16-годишно момиче в благоевградския…

преди 7 часа
  • България

Шофьор прегази легнал на пътя мъж в Монтана, образувано е досъдебно производство

49-годишен мъж от село Василовци, община Брусарци, загина в Монтана, след като беше прегазен, докато…

преди 8 часа
  • България

Жена загина при сблъсък с камион край Благоевград

Жена загина при тежка катастрофа край Благоевград, след като автомобилът, в който е пътувала, се…

преди 8 часа
  • България

Двама задържани след фатално падане на младежи от блок в Благоевград

Благоевград обяви ден на траур след тежката трагедия в квартал „Струмско“. Непълнолетно момиче е открито…

преди 9 часа
  • България

DARA с „Bangaranga“ остава №1 в България и сред водещите в Европа

Българската изпълнителка DARA постигна голям международен успех, след като спечели конкурса „Евровизия“ във Виена с…

преди 9 часа
  • България

Челен удар край Разград прати възрастна двойка в болница

Пътно-транспортно произшествие предизвика сериозен инцидент в ранния следобед днес край Разград. Сигналът за сблъсъка е…

преди 10 часа