Жителите на Токио видяха тази сутрин ноемврийски сняг за пръв път от над 50 години насам, съобщи Асошиейтед прес, цитирани от Дарик.
Необичайно студена въздушна маса донесе мокър сняг в японската столица.
Тротоарите и колите в западните предградия на Токио се заснежиха, но тъй като температурата на въздуха в града е над нулата, не се образува трайна снежна покривка.
Метеоролози прогнозират, че ще падне до 2 см сняг, а в планините на северозапад от Токио снеговалежът ще е по-обилен.
Валежите предизвикаха леко забавяне на сутрешните влакове от и към близките населени места. За последен път в Токио е валял ноемврийски сняг през 1962 г.
Източник: БТА
Икономистът и финансов експерт Мика Зайкова изчисли колко ще струва великденската трапеза на българските пенсионери.…
Икономистът и финансов експерт Мика Зайкова изчисли колко ще струва великденската трапеза на българските пенсионери.…
Летище „Васил Левски“ – София въвежда дезинфекция на обувките на пътниците като превантивна мярка, предприета…
Тежкотоварен камион се преобърна в Прохода на Републиката край село Въглевци в петък по обяд.…
На 11 април, събота, времето в България ще бъде с значителна облачност и валежи, съобщава…
На 11 април, събота, времето в България ще бъде предимно облачно и с валежи. Според…
Leave a Comment