България

Патриотичният фронт е готов да прави правителство

Парламентарната група на Патриотичния фронт е готова да състави правителство. Това съобщиха след политически консултации при президента Росен Плевнелиев съпредседателите на фронта Валери Симеонов и Красимир Каракачанов.

Те обясниха, че ако им бъде връчен мандат за съставяне на правителство, ще предложат експертен кабинет, предаде „Дарик“.

„До тази криза се стигна в резултат на безотговорното поведение на министър-председателя, който демонстрира „Наполеонов комплекс“, който постави цялата държава пред изпитание в момент, когато имаме стабилност“, заяви Симоенов. Ако има съгласие и готовност за едно експертно правителство, ние бихме взели мандата, поясни още той и допълни,че този вариант ще бъде реализиран само при условие, че съберат необходимата подкрепа от останалите партии.

Вторият вариант, който предлагат от „Патриотичния фронт“ е настоящето правителство да остане да управлява, но без премиер Бойко Борисов като според тях има необходимото мнозинство в 43-я парламент и той не е изчерпан, а голяма част от министрите си вършат добре работата. В началото на срещата президентът Плевнелиев заяви отново, че като държавен глава полага всички усилия политическата криза, започнала с приетата оставка на правителството на Бойко Борисов, да не прерасне в парламентарна. „За мен е важно да посочим проблема, но и да положим всички усилия да не се стигне до разпускане на парламента“, каза Плевнелиев.

Той заяви още, че е притеснен от всичко, което е чул в консултациите досега. На консултациите с представителите на парламентарните групи се дискутира възможността да бъде съставено ново правителство в рамките на действащото Народно събрание, възможните дати за предсрочни парламентарни избори, както и неотложните приоритети, които са на дневен ред в 43-ия парламент. По-късно днес Росен Плевнелиев ще се срещне с представителите на ПГ на „Български демократичен център – Народен съюз“.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Държавата започва ремонт на пътищата в Северозападна България с европейски средства

Министърът на регионалното развитие и благоустройството арх. Иван Шишков се срещна с кметовете на Видин,…

преди 12 минути
  • България

Проф. Рачев прогнозира юли с нормални климатични показатели за първи път от 10 години

Юли 2026 г. има шанс да се превърне в първия месец с напълно нормални климатични…

преди 27 минути
  • България

Матев: Идват гръмотевични бури, интензивни валежи и захлаждане

След кратък период на високи температури България отново се подготвя за динамично време. Климатологът Симеон…

преди 42 минути
  • България

Държавата обединява данните от ТОЛ системата за по-строг контрол на трафика

Транспортният министър Георги Пеев инициира междуведомствена среща в Националното тол управление с цел да се…

преди един час
  • България

Полицията в Перник издирва нападател, пребил 28-годишен мъж на улица „Търговска“

Полицията в Перник издирва нападател, пребил 28-годишен мъж на улица „Търговска“. Инцидентът е станал около…

преди 2 часа
  • България

Временни ограничения на АМ „Хемус“ заради ремонти между 47-ия и 52-ия км

От днес до петък, 17 юли, се въвежда промяна в организацията на движението по автомагистрала…

преди 2 часа