Силите на реда в германската столица са арестували мъж по подозрение, че е член на чуждестранна терористична групировка. Това съобщи представител на полицията в Берлин, цитиран от ТАСС и БГНЕС.
Става въпрос за сириец, който е на 27 години и е в Германия от 2015 г. Задържан е в квартирата си в квартал „Шьонберг“, се казва в съобщението, без да се дават повече подробности.
Според последните данни на Федералното управление на криминалната полиция през настоящата година в центъра на вниманието на спецслужбите в Германия се намират около 450 ислямисти, които са потенциална терористична заплаха.
С наближаването на Гергьовден на родните трапези се очаква да има предимно месо от чужбина.…
Началото на седмицата ще бъде белязано от значителна облачност, особено над по-голямата част от страната.…
Свищовското село Вардим е в центъра на сериозен екологичен инцидент. Българската агенция по безопасност на…
Измина предизвикателна нощ за много българи, след като температурите се понижиха значително. Добрата новина е,…
Планините в България в момента не са подходящи за туризъм, предупреждават от Планинската спасителна служба…
Националният осигурителен институт започва изплащането на пенсиите за май 2026 г. Първите преводи към пенсионерите,…
Leave a Comment