Разузнавателни служби на арабски държави предупреждават, че джихадистите от близкоизточната радикална групировка „Ислямска държава“ бягат от Сирия и Ирак с фалшиви европейски паспорти, предава Breitbart., цитирани от „Фокус“.
Няколко бивши членове на терористичната милиция са арестувани в Йордания през последната седмица, от които е получена информация, че екстремисти, бягащи от Ирак и Сирия, може да са пътували в чужбина с фалшиви европейски паспорти, разкри пред агенцията представител на арабско разузнаване.
При разпитите заловените са издали някои от своите другари по оръжие, които вече са напуснали Йордания за Тунис. Най-малко двама от тях са били с френски паспорти. Според източника тази информация е била предадена на международен щаб, управляван от близкоизточни и европейски разузнавателни служби, които следят движението на бивши терористи, които напускат бойните полета в Сирия, Ирак и Либия.
Източникът подчерта, че някои джихадисти от Европа вероятно са се завърнали успешно в страните си и са издирвани от местните разузнавателни служби. Той допълни, че въпреки напрежението на сирийско-турската граница, тя все още е предпочитан маршрут за бягство към Европа.
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
Leave a Comment