Кметът на италианският град Аматриче заяви, че силното земетресение в централната част на страната тази нощ е предизвикало сериозни разрушения в населения пункт, в който живеят около 2 700 души. По думите на градоначалника Серджио Пироци, под развалините на сградите има затрупани хора, съобщава РИА Новости. Представители на Корпуса на карабинерите заявиха, че най-малко двама души са загинали в Аматриче, съобщи blitz.bg.
Според „Ла Република“ е загинала възрастна двойка в Пескара дел Тронто, малко селце в провинция Асколи Пичено. Други италиански медии съобщават и за трета жертва в селцето Акумоли.
„Пътищата, които водят към града са блокирани. Половината град изчезна. Хората са под развалининте. Тръгна свлачище. Мостът е разрушен“, заяви Пироци в ефира на държавния тв канал RAI.
В центъра на Пловдив двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в района на ул.…
Двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в центъра на Пловдив, в района на ул.…
Летните температури ще се задържат над страната през следващата седмица, като максималните стойности ще достигнат…
Късно вечерта на 20 юни в землището на самуилското село Богданци стана тежък пътен инцидент,…
Днес в 23:24 часа България официално посреща астрономическото лято. Моментът съвпада с лятното слънцестоене, което…
Броени дни остават до полунощ на 30 юни, когато изтича крайният срок за подаване на…
Leave a Comment