Престрелката между полицията в белгийската столица Брюксел и заподозрените двама терористи се възобнови. В района на спецоперацията-предградието „Форест“ отново има канонада от куршуми, съобщи РИА Новости, цитирайки френският канал RTFB. В момента в спецоперацията се включват и вертолет и бронетранспортьори, пише Блиц.
По-рано днес стана ясно, че трима са полицаите, ранени при стрелбата в белгийската столица Брюксел, съобщиха властите в града, цитирани от „Индипендънт”.
Белгийската полиция провежда днес операция под прикритие, свързана с миналогодишните атентати в Париж.
Спецотрядът бе обкръжил къща, в която са се крили предполагаеми терористи в брюкселското предградие „Форест”, когато един от заподозрените е открил стрелба. Той е успял да избяга. Според други източници и двамата нападатели са изчезнали. В момента улиците на целия град са блокирани за издирването на нападателите. Те са били с автомати „Калашников”- АК 47.
Предградието „Форест” е много близо до предградието „Моленбек”, където миналата година камикадзе се взриви при опит за щурм на апартамент от полицията.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment