Гръцките правоохранителни органи арестуваха 30-годишния български гражданин Силвестър Миндев по обвинение за участие в мащабна организирана престъпна схема за телефонни измами. Според информация на Нова телевизия незаконните печалби на групата надхвърлят 690 000 евро.
След задържането на Миндев гръцката полиция публикува негова снимка и лични данни. Целта е да бъдат насърчени потенциални жертви, които не са подали сигнал до момента, да се свържат с разследващите органи и да помогнат за разплитането на престъпната мрежа.
Разследването показва, че българинът е бил част от добре организирана структура, действала в гръцките области Атика и Солун, както и в България. Измамниците са използвали класически методи за измама.
Те са се представяли за държавни служители или представители на институции. Чрез заплахи са убеждавали жертвите си, че техни близки се намират в непосредствена опасност. Целта е била да изтръгнат големи суми пари, ценни бижута и скъпоценности.
Арестът е резултат от координирана полицейска операция след сигнал от поредна жертва. Възрастна жена, под наблюдението на униформените, оставила пакет с пари на предварително уговорено място. В момента, в който Миндев се появил, за да прибере парите, той бил задържан от органите на реда.
Към момента са идентифицирани поне 29 случая на измами, свързани с групата. Гръцките власти работят в тясно сътрудничество с българските си колеги, за да установят дали престъпната дейност не е засегнала и български граждани. Разследването продължава.
Министърът на отбраната Димитър Стоянов се срещна с върховния главнокомандващ на Обединените въоръжени сили на…
Бебе на една годинка е останало невредимо след катастрофа в Русе. При инцидента на оживено…
Напрежението между председателя на ДПС Делян Пеевски и служебния министър на вътрешните работи Иван Демерджиев…
Мащабен пожар унищожи цех за производство на дървени пелети в северната промишлена зона на Търговище.…
Мощна буря премина вчера през София и причини тежък инцидент в градинката „Кристал“. Майка с…
Народното събрание избра д-р Асен Меджидиев за подуправител на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) след продължителни…
Leave a Comment