Категории България

Гореща вълна и летни бури ни очакват до началото на юли

През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи ще са основно в планинските райони. Според синоптика Петър Янков, който представи прогнозата си в „България сутрин“ по Bulgaria ON AIR, в България се очакват много слънчеви часове и температури между 30 и 37 градуса. Най-горещата точка на Балканите ще бъде Белград, където в събота и неделя термометрите ще показват между 37 и 38 градуса.

Времето в страната и по Черноморието

В София максималните температури ще останат около 30 градуса. По Черноморието условията ще са по-приятни заради морския бриз, а температурите ще бъдат около 28 градуса. Очаква се слабо вълнение и температура на морската вода от 22 до 23 градуса. В южните части на Балканите температурите ще достигнат 34 градуса.

Планините ще останат слънчеви, но има риск от слънчеви изгаряния. Петър Янков посочва, че следобедните превалявания са обичайни за тези райони и не бива да изненадват туристите.

И Западна Европа е обхваната от високи температури. В събота най-топлата европейска столица ще бъде Париж с 40 градуса, а в неделя, след преминаването на атмосферeн фронт, горещината ще се насочи към Берлин, където също се очакват 40 градуса.

След горещото начало на новата седмица, когато в понеделник ще преобладава слънчево време, от вторник се очаква промяна. Следобед ще има валежи, а в Западна България има условия за градушки. Прогнозираните количества са между 20 и 30 литра на квадратен метър за денонощие във вторник и сряда, а температурите ще бъдат между 29 и 34 градуса.

От четвъртък въздушната маса над Балканите ще се стабилизира. Температурите ще се движат между 30 и 35 градуса, със слаби превалявания в планините. За хората, които планират посрещане на изгрева на 1 юли, времето ще бъде приятно и без облаци. Прогнозата е актуална за периода до 4-5 юли.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Нова система за киберсигурност разкри дългогодишен неоторизиран достъп в държавни институции

Дългогодишен пробив в сигурността на държавните структури беше установен, след като правителството потвърди неоторизиран достъп…

преди 9 часа
  • България

37-годишен мъж почина след побой край Младежкия хълм в Пловдив

37-годишен мъж беше открит пребит до смърт в района на Младежкия хълм в Пловдив. Случаят…

преди 9 часа
  • България

Италиански ученици от еврейски произход станаха обект на антисемитска агресия в Банско

Случаят с италиански ученици от еврейски произход, подложени на вербална агресия и антисемитски обиди в…

преди 10 часа
  • България

Още 50 000 евро са нужни за лечението на Цало Цалов от рак в Турция

Христиана Добрева отново потърси подкрепа от читателите на „Нова Варна“ с призив за помощ за…

преди 10 часа
  • България

Народното събрание обяви поръчки за 1,45 млн. евро за билети и гориво

Народното събрание на България е обявило обществени поръчки за транспорт на народните представители на обща…

преди 11 часа
  • България

Сметната палата проверява доходите и полетите с частни самолети на Делян Пеевски

Сметната палата е образувала производство за установяване на евентуален конфликт на интереси по отношение на…

преди 11 часа