Полицията в Шумен започна засилени мерки срещу опасното шофиране и нерегламентираните улични гонки. Провежда се мащабна превантивна кампания за повишаване на пътната безопасност и за дисциплиниране на водачите в града и областта.
В рамките на превантивните действия полицията извършва постоянен мониторинг и анализ на пътните участъци, където най-често се регистрират нарушения, свързани с превишена скорост и рисково поведение. От четвъртък до неделя са проверени 252 моторни превозни средства.
При проверките са наложени 57 глоби с фиш за нарушения по Закона за движение по пътищата, съставени са 2 акта за административни нарушения и 4 автомобила са временно спрени от движение. При тях са установени премахнати шумозаглушители и нерегламентирани модификации по изпускателната система.
От полицията в Шумен съобщават, че присъствието на униформени в районите с повишен риск ще бъде допълнително увеличено. Акцент ще бъде поставен върху часовете с най-интензивен трафик и върху вечерните часове, когато рискът от инциденти нараства.
Служителите на реда насочват вниманието си към локации, които често се използват за незаконни автомобилни състезания. Целта е да бъдат санкционирани нарушителите и да бъде ограничена възможността за организиране на опасни гонки в градска среда.
Екипите на „Пътна полиция“ работят по установяването на водачи, които системно нарушават правилата и проявяват агресивно поведение зад волана. От органите на реда подчертават, че целта е да бъдат предотвратени тежки пътно-транспортни произшествия и да се гарантира безопасността на всички участници в движението. Акцията продължава и през следващите дни.
Месец след като тялото на млад мъж бе открито на Витоша, версията за нападение от…
Снощи, около 20:50 часа, на път II-37 Батак – Доспат стана тежък инцидент, при който…
Четири политически сили внесоха предложения за промени в Закона за предучилищното и училищното образование. Част…
54-годишен мъж загина при удавяне в микроязовир край Девин. Информацията беше потвърдена от пресцентъра на…
Служители от Второ РУ в Перник разследват сигнал за домашно насилие. Инцидентът е регистриран вчера,…
Полицията в Перник разследва случай на домашно насилие, след сигнал, подаден от 35-годишна жена в…
Leave a Comment