Категории България

Слави Трифонов поиска яснота за случаите „Петрохан“ и „Околчица“

Лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов е отправил официално запитване до министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев за разследванията по тежките инциденти, известни като случаите „Петрохан“ и „Околчица“. В публикация в социалните мрежи той е споделил съдържанието на писмото и е настоял за пълна прозрачност от институциите.

Въпроси за случая „Петрохан“

Трифонов посочва, че при случая „Петрохан“ са загинали шестима души, сред които и дете. По думите му обществото все още не е получило ясни отговори, които държавните институции са длъжни да дадат.

„Крайно време е официално да дадете отговор на въпроси, които касаят случая „Петрохан“. И какво точно се е случило вече би трябвало да е ясно на хората, които Вие ръководите. Крайно време е да стане ясно и на цялото българско общество“, пише лидерът на ИТН.

В писмото си Трифонов обръща внимание и на веществените доказателства от местопрестъплението. Той поставя въпрос за камера, която според информация в публичното пространство е била изпратена за експертиза на американските служби.

„Изобщо не стана ясно дошли ли са резултатите от американските служби, има ли някаква яснота и въобще вижда ли се нещо на тази камера“, пита Трифонов и настоява за официално становище.

Той съобщава още, че е изпратил копие от писмото и до министър-председателя на Република България Румен Радев. От Министерството на вътрешните работи към момента няма официален коментар по поставените въпроси.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

БАБХ и ДАНС иззеха 115 кг и 527 литра опасни пестициди в Пловдивско

Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните в Пловдив и териториалната дирекция на…

преди 14 часа
  • България

БАБХ и ДАНС иззеха опасни и забранени пестициди в Пловдивско

Съвместна акция на Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) – Пловдив и териториалната дирекция…

преди 14 часа
  • България

Съдът остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в убийството на Георги Кузев в Пловдив

Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…

преди 14 часа
  • България

Пловдивският съд остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в убийството на 37-годишен мъж

Съдът в Пловдив остави в ареста петима тийнейджъри, обвинени в умишленото убийство на 37-годишния Георги…

преди 14 часа
  • България

Ниското ниво на Дунав разкри телата на двама германски войници и мотоциклет от Втората световна война

Ниското ниво на Дунав разкри в Будапеща останки от Втората световна война. Край оголеното речно…

преди 15 часа
  • България

Петима младежи остават в ареста за убийството на мъж в Пловдив

Окръжният съд в Пловдив потвърди най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ за петима младежи,…

преди 15 часа