Категории България

Полицията иззе близо 100 ментета на Prada, Nike и Armani в Разград

Служители на ОДМВР-Разград извършиха специализирана полицейска операция срещу конвенционалната и икономическата престъпност. При действията в търговски обект в Разград бяха открити и иззети множество стоки, предлагани в нарушение на закона.

Откритите стоки

При проверката, извършена от служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“, бяха намерени близо 100 артикула с лога на световноизвестни брандове. Те са били предлагани без съгласието на притежателя на изключителното право върху търговските марки.

Сред иззетите вещи са чанти и спортни екипи, както и тениски, якета и панталони. Сред марките се открояват „Prada“, „Moncler“, „Polo“, „Armani“, „Nike“ и други популярни етикети.

Разследването

Полицията предприема действия за ограничаване на разпространението на фалшиви стоки, които подвеждат потребителите и нарушават правата върху интелектуалната собственост.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 172 Б, ал. 1 от Наказателния кодекс на Република България. Разследването продължава за изясняване на всички обстоятелства около незаконната дейност в търговския обект.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Проливен дъжд блокира булевард „България“ в Русе

Интензивен валеж тази сутрин парализира движението в Русе. Основната пътна артерия, булевард „България“, се превърна…

преди 7 минути
  • България

Сбиване в Раднево след конфликт, прокуратурата започна разследване

Конфликт между група лица в Раднево е прераснал в сбиване. Инцидентът е станал на 11…

преди 23 минути
  • България

Българин получи 11 години и 3 месеца затвор в Англия за смъртта на бебе при катастрофа

32-годишният българин Христо Илиев получи 11 години и три месеца затвор във Великобритания за фатална…

преди 38 минути
  • България

Българин получи 11 години и 3 месеца в Англия за смъртта на бебе при катастрофа

32-годишният българин Христо Илиев получи 11 години и три месеца затвор във Великобритания за фатална…

преди 38 минути
  • България

Йотова: България не може да изпраща военна помощ за Украйна заради липса на излишъци

България няма как да предостави въоръжение на Украйна, тъй като страната не разполага с излишни…

преди 52 минути
  • България

Йотова: България не може да изпраща военна помощ за Украйна заради липса на излишъци

България не може да предостави въоръжение на Украйна, тъй като няма излишни наличности. Това заяви…

преди 53 минути