Специализиран екип от Военновъздушните сили обезвреди две стари ръчни гранати, открити при строителни дейности в частен имот в Ловеч.
Сигналът е подаден на 12 май, след като по време на строеж в местността „Полето – Лагера“ са намерени боеприпаси. По искане на Министерството на вътрешните работи и със заповед на началника на отбраната е задействано формирование за разузнаване и унищожаване на невзривени боеприпаси от състава на 12-та авиационна база – Долна Митрополия.
На място екипът идентифицира находката като две отбранителни ръчни гранати тип Ф-1. Под ръководството на майор Деян Христов, с участието на майор Християн Христов и старши сержант Димитър Бетов, боеприпасите са транспортирани до безопасно място и унищожени чрез взривяване.
От Министерството на отбраната посочват, че благодарение на бързата реакция на военните опасността за хората в района е била отстранена.
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment