Парламентарната група на „Прогресивна България“ подготвя смяна на особения търговски управител на „Лукойл“, като Румен Спецов ще бъде освободен от поста.
За решението съобщи Слави Василев, заместник-председател на групата, който посочи, че на ключовата позиция трябва да застане човек с опит в ценообразуването на горивата и управлението на голямо предприятие.
Той подчерта, че новото управление ще се стреми да избегне арбитражни процедури и да гарантира спокойствие за собствениците на актива. Според него „Лукойл“ е стратегическо предприятие и към него трябва да се подхожда внимателно и отговорно.
Василев допълни, че партията ще работи за балансирано ценообразуване в интерес на потребителите. По думите му бъдещият кабинет има нужната експертиза и пълно мнозинство, но и сериозна отговорност пред обществото.
Той коментира и бюджета, като заяви, че предстоят трудни решения за осигуряване на плащанията през юни, но без увеличение на данъците. Според него държавата трябва да подкрепя бизнеса и да остане в рамките на бюджетния дефицит.
България официално предаде на Европейската комисия Национален план за диверсификация на доставките на природен газ.…
Министерството на финансите публикува данни за изпълнението на държавния бюджет към края на април 2026…
Цените на основните хранителни продукти у нас се влияят най-вече от сезона, а не от…
Двама мъже на 20 и 25 години са задържани след конфликт, който е прераснал в…
Мъж е приет в болница след междусъседски конфликт в пловдивското село Калековец. По случая е…
40-годишен мотоциклетист загина при тежка катастрофа на пътя между Омуртаг и село Тича. До инцидента…
Leave a Comment